Dlaczego warto uprawiać Nordic Walking

Nordic walking to świetna forma ćwiczeń dla każdego na każdym poziomie sprawności. Nordic walking to hybryda tradycyjnego chodzenia i narciarstwa biegowego. W przeciwieństwie do tradycyjnego chodzenia, które polega na posuwaniu się do przodu małymi krokami, nordic walking wykorzystuje przesadny rozkrok, który pozwala na stawianie długich, szybujących kroków, tak jak w przypadku narciarstwa biegowego. Technika ta obejmuje również o wiele więcej akcji bioder niż zwykłe chodzenie i wykorzystuje zarówno ręce, jak i nogi, aby napędzać się do przodu.

Świetne ćwiczenie cardio!

Jedną z głównych zalet nordic walking jest to, że jest to świetny sposób na zwiększenie swojej sprawności sercowo-naczyniowej. Sprawność sercowo-naczyniowa odnosi się do zdolności twojego układu sercowo-naczyniowego do transportowania tlenu i składników odżywczych do mięśni podczas ćwiczeń.

Podczas ćwiczeń oddychasz szybciej, a Twoje tętno wzrasta, aby transportować więcej krwi i tlenu do mięśni. Im bardziej sprawny jest Twój układ sercowo-naczyniowy, tym więcej tlenu może przetransportować do mięśni. Oznacza to, że możesz wykonywać ćwiczenia na wyższych poziomach intensywności przez dłuższy czas. Jeśli próbujesz uzyskać kształt, być może pomyślałeś o joggingu lub bieganiu. C

hociaż są to świetne ćwiczenia, mogą być dość szarpiące dla Twoich stawów, zwłaszcza jeśli nie jesteś przyzwyczajony do wykonywania tego typu ćwiczeń. Jogging lub bieganie mogą być również dość szarpiące dla stawów, więc nordic walking może być lepszą opcją dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje tętno bez zbytniego szarpania stawów.

Spala mnóstwo kalorii

Kolejną wielką zaletą nordic walking jest to, że może pomóc Ci spalić mnóstwo kalorii. Ilość kalorii, które spalasz podczas chodzenia, zależy od prędkości, długości spaceru, wagi i typu ciała. Ogólnie rzecz biorąc, chodzenie jest ćwiczeniem o niskim wpływie na organizm, co oznacza, że nie jest bardzo uciążliwe dla ciała i prawdopodobnie nie spowoduje kontuzji. Wszystkie rodzaje chodzenia zazwyczaj spalają około 360 kalorii na każdą godzinę chodzenia. Jeśli dodasz do chodzenia wymachy ramion, zwiększysz intensywność ćwiczenia i możesz spalić jeszcze więcej kalorii. Badania pokazują, że nordic walking może spalić do 50% więcej kalorii niż zwykły spacer, ze względu na dodatkowe działanie ramion. Oznacza to, że jeśli normalnie spalasz 360 kalorii na godzinę,