Spotkanie pomiędzy Getafe oraz Real Madrid zakończone wynikiem 0-2 dnia 2024-02-01 20:00

W dniu 1 lutego 2024 roku na Estadio Coliseum odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Getafe i Real Madrid w ramach 20. kolejki La Liga. Real Madryt zakończył mecz zwycięstwem 2-0, zdobywając pierwszego gola tuż przed przerwą. Mecz ten miał miejsce dokładnie tydzień temu.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Getafe i Real Madrid, który odbył się 2024-02-01 o godzinie 20:00.

Potężne Real pokonuje Getafe 2:0

W meczu 20. kolejki La Liga, Getafe podejmowało w Estadio Coliseum Real Madrid. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0. Real zaprezentował się jako zespół zdecydowanie lepszy od gospodarzy, co zaowocowało trzema punktami dla Królewskich.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00. Sędzią głównym był Ricardo De Burgos Bengoetxea z Hiszpanii.

Pierwsza bramka padła już w 14. minucie, kiedy to Joselu strzelił gola dla Realu, asystującemu mu Lucasowi Vázquezowi. Real objął prowadzenie 1:0, które utrzymało się do przerwy.

W drugiej połowie meczu, Joselu ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę w 56. minucie, tym razem po asyście Viníciusa Júniora. Real podwoił swoją przewagę, prowadząc 2:0.

Gospodarze otrzymali dwie żółte kartki, kolejno w 26. minucie dla Djené. Z kolei zawodnicy Realu również zostali ukarani żółtymi kartkami: Ferland Mendy w 30. minucie oraz Aurélien Tchouaméni w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Warto zaznaczyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Po tym zwycięstwie Real Madrid ma nadzieję na kontynuację dobrej passy w kolejnych meczach, gdzie zmierzy się kolejno z Gironą, RB Lipsk oraz Rayo Vallecano. Natomiast Getafe czekają trudne starcia z Celtą Vigo, Villarrealem i Barceloną.