Dnia 2024-03-31 19:00 na stadionie Estadio Santiago Bernabéu odbyło się spotkanie Real Madrid vs Athletic Club zakończone wynikiem 2-0

Wczorajszy wieczór na Estadio Santiago Bernabéu był świadkiem starcia pomiędzy drużynami Real Madryt i Athletic Club w ramach 30. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Madryt 2-0, po bramkach strzelonych przed przerwą oraz po niej. Spotkanie to odbyło się dnia 31 marca 2024 roku o godzinie 19:00 lokalnego czasu, a nasza relacja przybliży wszystkie istotne momenty tego starcia.

Real Madrid 2-0 Athletic Club: Zwycięstwo Dumy Królewskiej na Santiago Bernabéu

Mecz pomiędzy Real Madrid a Athletic Club dostarczył wielu emocji i pięknych momentów dla kibiców zgromadzonych na Estadio Santiago Bernabéu. Gospodarze zdołali pokonać rywali 2-0, zapewniając sobie cenne trzy punkty w La Liga.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami stwarzającymi okazje pod bramkami. Jednak to Real Madrid jako pierwszy otworzył wynik. W 8. minucie Rodrygo strzelił gola po pięknej asyście Brahim Díaza, wprowadzając w euforię fanów Dumy Królewskiej.

Po bramce gospodarzy tempo gry nieco opadło, ale emocje wciąż buzowały na trybunach. W drugiej połowie Real Madrid kontynuował swoje ataki, a w 73. minucie to ponownie Rodrygo zapisał się na listę strzelców, tym razem asystując J. Bellinghamowi i ustalając wynik meczu na 2-0 dla drużyny z Madrytu.

Gra na boisku była intensywna, a zawodnicy obu drużyn nie szczędzili wysiłków. Mimo starań Athletic Club nie zdołał odrobić strat, a solidna obrona Realu Madrid uniemożliwiała przeciwnikom skuteczne akcje ofensywne.

W trakcie meczu arbiter Javier Alberola Rojas, Spain pokazał kilka żółtych kartek, a w 57. minucie Aurélien Tchouaméni oraz w 71. minucie Nacho Fernández zostali ukarani kartkami. Z kolei jedyną żółtą kartkę dla gości otrzymał Iñigo Ruiz de Galarreta w 87. minucie.

Chociaż emocje sięgały zenitu na boisku, to czerwony kartonik nie został pokazany żadnemu z zawodników obu drużyn.

Po ostatnim gwizdku sędziego, kibice Realu Madrid świętowali zespół, który zasłużenie odniósł zwycięstwo. Dumie Królewskiej udowodniła, dlaczego jest jednym z najpotężniejszych klubów w hiszpańskiej lidze.

Real Madrid teraz czekają trudne starcia z Manchester City i Mallorcą, podczas gdy Athletic Club przygotowuje się do meczów z Mallorcą, Villarrealem i Granadą CF. Kibice obu drużyn mogą być pewni, że emocje na boisku jeszcze nie minęły, a walka o kolejne zwycięstwa będzie równie zacięta jak ta na Santiago Bernabéu.