Na stadionie Estadio Nuevo Mirandilla odbył się mecz pomiędzy Cadiz i Real Madrid zakończony wynikiem 0-3

Real Madrid odniosło pewne zwycięstwo w meczu z Cadiz, pokonując rywali 3-0. Spotkanie, które odbyło się 26 listopada o godzinie 17:30 w ramach 14. kolejki La Ligi, miało miejsce na Estadio Nuevo Mirandilla. Drużyna Realu prowadziła 1-0 po pierwszej połowie, a następnie zwiększyła swoją przewagę, zdobywając kolejne dwa gole w drugiej połowie.

Mecz piłki nożnej: Cadiz vs. Real Madrid

W dniu 26 listopada 2023 roku na stadionie Estadio Nuevo Mirandilla odbył się mecz pomiędzy drużynami Cadiz i Real Madrid w ramach 14. kolejki La Liga. Spotkanie zostało rozpoczęte o godzinie 17:30.

Sędzią głównym tego starcia był Guillermo Cuadra Fernandez z Hiszpanii.

Real Madrid zdominowało to spotkanie, zdobywając trzy bramki i nie pozwalając gospodarzom na zdobycie gola. Pierwszą bramkę dla Realu zdobył Rodrygo w 14. minucie, a asystował mu Luka Modrić. Kolejne trafienie Rodrygo zanotował w 64. minucie, tym razem asystując Modrićowi. Ostateczny cios dla Cadiz zadał J. Bellingham, strzelając bramkę w 74. minucie. Wynik tego meczu to 0-3 dla Realu.

Mecz obfitował w żółte kartki, przyznane zawodnikom obu drużyn. Federico Valverde otrzymał kartkę już w 3. minucie, a Ferland Mendy w 32. minucie. Natomiast Iván Alejo, Álex Fernández i Javier Hernández z Cadiz dostali żółte kartki kolejno w 67., 70. i 71. minucie. Ostatnią żółtą kartkę w tym meczu zobaczył Antonio Rüdiger z Realu w 84. minucie.

Następne mecze dla Cadiz to starcia z Mallorca, Celta Vigo oraz Arandina. Natomiast Real Madrid zmierzy się z Napoli, Granada CF oraz Real Betis.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie Estadio Nuevo Mirandilla była niesamowita. Kibice oczekiwali z niecierpliwością starcia z potęgą hiszpańskiej piłki, jaką jest Real Madrid. Zarówno gospodarze, jak i goście, weszli na murawę z determinacją w oczach, gotowi do walki o ligowe punkty. Już od pierwszych minut meczu Real Madrid przejął inicjatywę, kontrolując przebieg gry i stwarzając groźne sytuacje pod bramką Cadiz. Federico Valverde już w 3. minucie zobaczył żółtą kartkę za faul na przeciwniku, co tylko podgrzało atmosferę na stadionie.

Po kilku groźnych atakach Realu, to właśnie Rodrygo zdołał wyjść sam na sam z bramkarzem Cadiz i skutecznie umieścił piłkę w siatce, dając Realowi prowadzenie w 14. minucie. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale defensywa Realu była niezłomna. Ferland Mendy otrzymał żółtą kartkę w 32. minucie za faul na napastniku Cadiz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Realu.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Realu, który w 64. minucie podwyższył prowadzenie za sprawą Rodrygo, który tym razem asystował Luka Modrić. Gospodarze desperacko próbowali zmienić bieg wydarzeń, jednak to zespół z Madrytu miał nad nimi pełną kontrolę nad boiskiem. Antonio Rüdiger otrzymał żółtą kartkę w 84. minucie. Ostateczny cios dla Cadiz zadał J. Bellingham, strzelając trzecią bramkę dla Realu w 74. minucie.

Po ostatnim gwizdku sędziego, na twarzach piłkarzy Realu malowała się radość z wygranej, natomiast kibice Cadiz opuszczali stadion z lekkim rozczarowaniem, ale również z nadzieją na lepsze wyniki w kolejnych meczach.