Na obiekcie Estadio Nuevo Los Cármenes dnia 2024-05-11 16:30 odbył się mecz pomiędzy Granada CF oraz Real Madrid: wynik końcowy 0-4

Ostatnia kolejka La Liga przyniosła emocjonujące starcie na Estadio Nuevo Los Cármenes, gdzie Granada CF zmierzyła się z Real Madrid. Mecz, który odbył się w sobotę, 11 maja, zakończył się dominacją gości, którzy pokonali gospodarzy 4:0. Już do przerwy Real Madrid prowadził 2:0, co tylko potwierdzało ich wyższość w tej konfrontacji. Ta potyczka była istotnym elementem w rywalizacji o czołowe pozycje w tabeli, gdzie każdy punkt na tym etapie sezonu ma kluczowe znaczenie.

La Liga: Granada CF - Real Madryt 0-4

Mecz 35. kolejki La Liga pomiędzy Granada CF a Real Madryt odbył się na Estadio Nuevo Los Cármenes. Sędzią głównym spotkania był Pablo González Fuertes z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn dopingowali swoich zawodników przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, obie drużyny szukały okazji do strzelenia bramki. Real Madryt jednak szybko przejął inicjatywę, co zaowocowało pierwszym golem w 38. minucie. Fran García ustalił wynik na 1-0, dając Realowi prowadzenie. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale to goście podwójnie skorzystali z sytuacji. W doliczonym czasie pierwszej połowy, w 45. minucie, A. Güler podwyższył prowadzenie na 2-0 asystując Fran García.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Realu Madryt. Brahım Díaz zdobył bramkę w 49. minucie, powiększając przewagę gości. W 58. minucie to samo nazwisko, tym razem L. Modrić asystował, ustalając wynik na 4-0 dla Realu Madryt. Granada CF próbowała odrobić straty, ale skuteczna gra gości uniemożliwiła im zmianę losów spotkania.

W drugiej połowie żółtą kartkę otrzymali zawodnicy Granada CF: Lucas Boyé (25') i Gerard Gumbau (45'). Z kolei drużyna Realu Madryt uniknęła kar dyscyplinarnych. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tym zwycięstwie Real Madryt pewnie kroczy po tytuł mistrza La Liga, natomiast Granada CF będzie musiała popracować nad formą przed kolejnymi meczami z Rayo Vallecano, Celtą Vigo i Gironą. Kolejne spotkania Real Madryt odbędą się z Alaves, Villarrealem i Real Betis.